Warsztaty z pierwszej pomocy z Misiem Edziem

,,WARSZATY Z PIERWSZEJ POMOCY Z MISIEM EDZIEM"

Dnia 19.09.2023r. dzieci z grup: Słoneczka, Smerfy, Żabki, Motylki, Biedronki uczestniczyły w naszym przedszkolu w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej z „Misiem Edziem”. Celem warsztatów było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas spotkania dzieci utrwaliły numer pogotowia ratunkowego oraz nauczyły się, jak postępować w przypadku lekkich urazów. Poszkodowanym był Miś Edzio, któremu trzeba było przykleić plaster, owinąć ranę, czy usztywnić rękę. Dzieci fantastycznie poradziły sobie z takimi zadaniami. Poznały również bezpieczną pozycję ciała dla poszkodowanego i ćwiczyły masaż serca na specjalistycznym fantomie LED. Była to doskonała forma połączenia nauki z zabawą, poprzez którą przedszkolaki zdobyły cenną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Emocje były naprawdę ogromne, a dzieci na pewno na długo zapamiętają misia Edzia.