Dzień Dyni

DZIEŃ DYNI

Dnia 27 października w naszym przedszkolu odbył się ,,Dzień Dyni".  Dzieci brały udział w zajęciach podczas, których poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia wszyscy przynieśli do przedszkola dynie, co pozwoliło nam stworzyć wspaniałą dekorację. Ten dzień pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń oraz wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Ponadto przedszkolaki dokładnie badały jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Porównywały również kilka dyń pod względem koloru, kształtu czy ciężaru. Duże zainteresowanie zbudziły dynie ozdobne, których wygląd całkowicie odbiega od wyglądu tych jadalnych. Przedszkolaki wzięły udział w licznych zabawach z udziałem dyń : dyniowe kręgle, slalom dyniowy, klasyfikowania dyń wg. wielkości koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej czy przeliczania dyń. Dzieci z zapałem zabrały się również do twórczych prac plastycznych dzięki czemu powstały piękne dzieła. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.