Z wizytą w planetarium

PLANETARIUM W PRZEDSZKOLU

Człowiek od zawsze interesował się kosmosem i lubił patrzeć w niebo, a szczególnie na gwiazdy. Nic więc dziwnego, że przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem mobilnego planetarium, które 29 listopada 2023 odwiedziło nasze przedszkoleDuży przenośny namiot sferyczny, przeniósł przedszkolaków w  podróż do świata astronomii. Dzieci z zaciekawieniem podziwiały Układ Słoneczny, oglądały konstelacje gwiazd i pogłębiały swoją dotychczasową wiedzę o Kosmosie. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w zagadkowy świat kosmosu. Okazało się, że kosmiczna przestrzeń to jedno z ulubionych zagadnień dzieci. Niektórzy wprost przyznawali, że chcieliby kiedyś polecieć rakietą w kosmos. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć spełnienia tych cudownych, kosmicznych marzeń. Zdarzyć się może, że wśród naszych przedszkolaków znajduje się świeżo zainspirowany - przyszły kosmonauta, czy astronauta, który odkryje nowe planety czy gwiazdy.

Dziękujemy za tak interesujące dla nas wszystkich spotkanie!