Jasełka w Przedszkolu

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego tradycją naszego przedszkola jest przygotowanie i wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek. Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu przedszkolaków z grupy Biedronki i Motylki wprowadziły całą społeczność przedszkolną w  świąteczny i magiczny czas. Jasełka obejrzały wszystkie przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście mianowicie Wójt Gminy Przytyk Pan Dariusz Wołczyński, proboszcz parafii prof. Sławomir Fundowicz oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sceny - z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy i pastorałki. Dziewczynki wykonały przepiękny tanie aniołów, który wprowadziła wszystkich zgromadzonych w radosną i ciepłą atmosfera świąteczną.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Anna Kowalczyk podziękowała Panią i dzieciom za piękne przedstawienie oraz złożyła wszystkim Świąteczne i Noworoczne życzenia. Następnie proboszcz odczytał fragment Ewangelii  o Narodzeniu Jezusa, poprowadził wspólna modlitwę oraz zaprosił wszystkich do wzajemnego przełamania się opłatkiem.

Okres świąteczny jest dla wszystkich okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi. Wspólnie z dziećmi otwieramy nasze serca.  Uczmy  dzieci nie tylko brać, ale przede wszystkim dawać innym radość i miłość.                  Bo „miłość się mnoży, kiedy się ją dzieli”. Niech słowa te zostaną refleksją                          i drogowskazem dla wszystkich na Nowy 2024 rok!!!