Warsztaty stomatologiczne

22 i 23 kwietnia przedszkolaki brały udział w warsztatach stomatologicznych. Tego dnia nasze przedszkole odwiedziła pani Diana - wykwalifikowana higienistka stomatologiczna, która przekazała dzieciom swoją ogromną wiedzę na temat zdrowia jamy ustnej. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem brały udział w zajęciach, na których zdobyły wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu profilaktyki jamy ustnej. Pani Diana omówiła rolę zdrowych nawyków żywieniowych, wyjaśniła przyczynę powstawania próchnicy oraz zapoznała dzieci z metodami poszukiwania próchnicy. Z pomocą Smoka Bartosza, zaprezentowała poszukiwanie ubytków. Następnie nadszedł czas ćwiczeń praktycznych. Każdy uczestnik pracował indywidualnie ze swoim „pacjentem”, którym był model uzębienia. Dzieci uczyły się prawidłowego szczotkowania zębów przy pomocy szczoteczki elektrycznej i manualnej. Przedszkolaki nitkowali zęby, dokonywali przeglądu, lakierowali oraz plombowali ubytki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także zestaw narzędzi Małego Dentysty.