Pasowanie na Przedszkolaka

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 31 października pozostanie na długo w pamięci wszystkich nowoprzyjętych dzieci z  Publicznego Przedszkola w Przytyku  oraz ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice, zaproszeni goście, m.in. Pan Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński, Pani Monika Rdzanek - Dyrektor PSP im „ Przyjaciół dzieci” w Przytyku, Ks. Sławomir Fundowicz – Proboszcz Parafii Przytyk , Pan Mirosław Krzyszewski - Dyrektor Biblioteki GminnejRada Rodziców Publicznego Przedszkola w Przytyku  oraz p.o Dyrektora Przedszkola Pani Anna Kowalczyk. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki z  grup „Misie” oraz „Pszczółki”  zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. W części artystycznej wystąpiły również dzieci 5-6 letnie, które pierwszy rok uczęszczają do naszego przedszkola. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał Dyplom pasowania oraz medal Dzielnego Przedszkolaka. Po uroczystości na wszystkie dzieci z przedszkola czekał słodki rożek obfitości ufundowany przez Radę Rodziców, a na dzieci które w tym dniu były pasowane  słodki poczęstunek w salach przygotowany przez Rodziców z trójek grupowych.