Wizyta Świętego Mikołaja

WITAJ MIKOŁAJU

Wizyta Świętego Mikołaja w Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzieci z Publicznego Przedszkola w Przytyku Mikołajki zaczęły już świętować 3 i 4 grudnia kiedy to grupa "Misiów" i "Żabek" wybrała się do Hula Parku a grupy: "Smerfy", "Słoneczka, "Pszczółki", "Krasnoludki" i "Motylki" do kina Helios na film "Kraina lodu II". Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie a 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na gościa w czerwonym stroju i z siwą brodą. Wszystkie grupy pracowicie przygotowały się na to spotkanie. Sale pięknie przystrojone, a przedszkolaki ubrane odświętnie dla wyjątkowego gościa. Oczekując na Świętego Mikołaja dzieci musiały wykonać 7 zadań, które Mikołaj ukrył dla nich w kopertach. Grupa „Słoneczka” przygotowana przez panią Ewelinę Wziątek poprowadziła uroczystość recytując wiersze dla Świętego Mikołaja oraz śpiewając piosenki. Po zakończonej zabawie dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się Święty Mikołaj. Ponieważ nie było śniegu Mikołaj przybył samochodem a oprócz pełnego prezentów worka przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków a zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.