Wizyta w Bibliotece

BIBLIOTEKA

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. W związku z tym przedszkolaki z grupy Motylki dn. 31 stycznia wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej na lekcję biblioteczną. Dla niektórych  dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach oraz pomieszczeniom biblioteki. Dyrektor biblioteki zapoznał dzieci ze zbiorami, zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni, a także z tym jak mają postępować z książkami, aby służyły one wielu czytelnikom. Dzieci oglądały kartę czytelnika, dowiedziały się  w jaki sposób można ją otrzymać. Pan dyrektor przeczytał fragmenty baśni, rozmawiał z dziećmi o ich ulubionych bajkach, opowiadaniach. Spotkanie umożliwiło przedszkolakom bezpośredni kontakt z książką i biblioteką. Na zakończenie wizyty w bibliotece, dzieci wypożyczyły kilka książek do czytania w przedszkolu oraz podziękowały i obiecały, że wrócą ponownie z rodzicami, aby się zapisać i wypożyczyć bajeczki. Po wizycie w bibliotece odwiedziliśmy znajdujący się w pobliżu Urząd Gminy w Przytyku. W styczniu wykonywaliśmy album o Przytyku, poznawaliśmy charakterystyczne miejsca i budynki naszej miejscowości, więc weszliśmy do urzędu i odwiedziliśmy pokój pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie pracuje mama jednego z przedszkolaków. Dzieci zobaczyły, jak wygląda miejsce pracy urzędnika. Następnie przeszliśmy obok kościoła, banku, remizy strażackiej i wróciliśmy do przedszkola.

31.01.2020