Wiosenne kanapki

ZDROWO I KOLOROWO

W związku z realizacją podczas zajęć tematów wiosennych, dnia 16 marca przedszkolaki z grupy Misie, Żabki oraz Smerfy przygotowywały wiosenne, zdrowe kanapki. W naszym przedszkolu promujemy zdrowy tryb życia,  dlatego zajęcia urozmaicamy działaniami praktycznymi. Dzieci przyniosły w tym dniu wszystko, co potrzebne jest do wykonania kanapek. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu miejsca do pracy,  wszyscy przystąpili do wykonania zadania. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe oraz  doskonaliły samodzielność. Przygotowane kanapki wyglądały smakowicie i kolorowo, nic więc dziwnego, że z talerzy zniknęły bardzo szybko.

16.03.2018