Spektakle dla przedszkolaków

TEATRZYKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 16 lutego  gościliśmy w naszym przedszkolu artystów z Teatru Lalek „Bajka”, którzy zaprezentowali przedstawienie na podstawie baśni H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”. Opowieść o Calineczce, która podróżując przeżywała mnóstwo przygód oraz poznawała wiele interesujących postaci bardzo spodobała się naszym przedszkolakom. Dzieci z zaciekawieniem oglądały kolejne etapy wędrówki Calineczki, która miała  dobre serce i zawsze chętnie wszystkim pomagała. Towarzyszyły jej również w poznawaniu nowych przyjaciół. Na uwagę zasługiwały wszystkie kukiełki i ich piękne stroje. Dopełnieniem całości była nastrojowa muzyka i barwna scenografia, co pozwoliło aktorom na ukazanie całego piękna tej bajki. Na zakończenie wszyscy podziękowali aktorom gromkimi brawami za dostarczone emocje i przygotowany spektakl.

Tego samego dnia odwiedzili nas też  uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przytyku. Przygotowali dla naszych przedszkolaków przedstawienie ,,Jaś i Małgosia" w nowoczesnej wersji czyli  „Jaś i Małgosia uczą oszczędzania”. Wcielając się w role bohaterów bajki, przedstawili wszystkim, w jaki sposób drobne oszczędności gromadzić na książeczce SKO, by potem realizować swoje marzenia. Miała je i Baba Jaga, jej marzeniem było posiadanie deskorolki. W zamian za uwolnienie, Jaś i Małgosia zaproponowali czarownicy, że nauczą ją oszczędzania. Zaprosili wiedźmę do szkoły, pokazali, jak dzieci wpłacają pieniądze na książeczkę SKO. Baba Jaga chętnie przyjęła rady uczniów, a nawet zapisała się do Szkolnej Kasy Oszczędności. Wszyscy zgromadzeni przekonali się, ,,że marzenia mogą się spełnić, trzeba tylko zaoszczędzić.”

17.02.2018