PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 27 października pozostanie na długo w pamięci wszystkich nowoprzyjętych dzieci 
z  Publicznego Przedszkola w Przytyku  i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice, zaproszeni goście, m.in. Pan Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński, Pan Robert Bukowski  Dyrektor Banku Spółdzielczego w Radomiu O/Przytyk, Pani Izabela Witkowska Dyrektor PSP im „ Przyjaciół dzieci” w Przytyku oraz p.o Dyrektor Przedszkola Pani Ewelina Markowska - Ślufarniik.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki z grup „Misie” i „Pszczółki”  zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. W części artystycznej wystąpiły również dzieci 5-6 letnie, które pierwszy rok uczęszczają do naszego przedszkola. Były więc piosenki, wiersze i taniec. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie,
a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, medal Dzielnego Przedszkolaka. Po uroczystości na wszystkie dzieci z przedszkola czekał słodki tort ufundowany przez Radę Rodziców.


28.10.2021