Warsztaty kulinarne

WARSZTATY KULINARNE

Grupa Krasnoludki w dniu 2.04.2019r. wybrała się na warsztaty kulinarne do restauracji „Maciejka” w Marianowicach. Zadaniem przedszkolaków było przygotowanie pizzy. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni, dzieci poradziły sobie z tym znakomicie. Na cieście pojawiły się ciekawe kompozycje z sera, szynki, pieczarek, oliwek i ananasa. Po udekorowaniu, pizze zostały wsadzone do pieca i upieczone. Na sam koniec oczywiście była degustacja stworzonej przez siebie pizzy. Zajęcia kulinarne to dla dzieci fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Takie aktywności mogą nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw. Wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.

19.04.2019