Konkurs "Warzywne cudaki"

KONKURS „WARZYWNE CUDAKI”

Jesień to pora roku, która inspiruje do wykorzystywania swoich darów, pobudza wyobraźnię i pozwala tworzyć różnego rodzaju artystyczne dzieła. W związku z tym w listopadzie w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs pt. „Warzywne cudaki”. Konkurs przeznaczony był dla wszystkich przedszkolaków i ich rodziców i  miał na celu rozwijanie twórczej wyobraźni, sprawności manualnej oraz nabywanie umiejętności współdziałania na płaszczyźnie rodzic – dziecko. Dzieci wraz z rodzicami wykazali się ogromną pomysłowością i wyobraźnią, wykonali bardzo ciekawe prace. Do wyczarowania warzywnych cudaków wykorzystywali dynie, kabaczki, ziemniaki, ogórki, marchew, pietruszkę, seler, jabłka, jak również inne warzywa i owoce. Powstały wspaniałe warzywno – owocowe „dzieła”, wśród których znalazły się m.in. myszka z bakłażana, owieczka z kalafiora, krokodyl z ogórka, dyniowe głowy, zwierzaki, stworki i wiele innych ciekawych postaci. Na konkurs przyniesiono 24 prace. W piątek 13 listopada ogłoszono wyniki konkursu. Komisja konkursowa w składzie: Pani dyrektor Aneta Szczepanik, Ewelina Wziątek oraz Karolina Witkowska dokonując oceny prac miała bardzo trudne zadanie, by wybrać te najlepsze. Wszystkie prace zostały docenione i nagrodzone a wszystkim rodzicom i dzieciom bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie, a także za wspaniałe pomysły wykonania prac.

I miejsce – Adrian Pietrasik

II miejsce – Patryk Gołębiowski