Jesienne mandale

JESIENNE MANDALE

Jednym z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 jest rozwijanie kreatywności u dzieci, już od najmłodszych lat. W związku z tym grupa Motylki oraz Smerfy dołączyła do II edycji Ogólnopolskiego Projektu Kreatywny przedszkolak.  Zdaniem do realizacji w październiku było wykonanie jesiennej mandali.  Mandala to rysunek na planie koła, technika plastyczna stosowana w pracy z dziećmi, jej nazwa oznacza “koło życia, cały świat". Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości. Korzyści z tworzenia mandali to rozwijanie wyobraźni (kreatywna edukacja), rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Nasze przedszkolaki chodząc na spacery zbierały liście, przynosiły kasztany, szyszki, orzechy, które potem wykorzystaliśmy do zrobienia Jesiennej mandali. Oto dzieła wykonane przez przedszkolaków. Zapraszamy do obejrzenia.

20.10.2019