Europa i Ja

"Europa i ja"

Dzieci z grupy „Słoneczka” z wychowawczynią p. Emilią Brociek biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie  Edukacyjnym "Europa i ja.", którego zasadniczym celem jest przybliżenie dzieciom w wieku przedszkolnym wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Realizując treści z zakresu Edukacji Europejskiej, możemy kształtować w naszych przedszkolakach, poczucie przynależności do Europy oraz świadomość bycia Polakiem i Europejczykiem.

Swoją przygodę z Europą dzieci rozpoczęły od FRANCJI. Na wstępie zdobyły informacje dotyczące położenia na mapie, malowały flagi zapamiętując tym samym barwy narodowe Francji, odsłuchały hymn i wiedzą, że Paryż jest stolicą Francji. Podczas naszych codziennych spotkań    w przedszkolu „Słoneczka” słuchają francuskich piosenek  dla dzieci oraz oglądają bajki animowane w wersji oryginalnej.

Projekt jest zgodny z kierunkiem polityki oświatowej na rok szkolny 2021/2022.

24.10.2021