DZIEŃ ZIEMI
Z okazji Dnia Ziemi dzieci z grupy Biedronki przygotowały przedstawienie mówiące o tym, w jaki sposób chronić rośliny i zwierzęta przed wyginięciem oraz przedstawiły plan ratowania Ziemi. W trakcie występu dzieci wcieliły się w następujące role: skrzatów, wiewiórek, motylków, biedronek, ptaszków oraz śpiewały piosenki, które miały przybliżyć temat ochrony przyrody. W czasie przedstawienia dzieci wzięły udział w zabawie ,,Segregujemy odpadki” w której mogły wykazać się znajomością segregowania śmieci. Pod koniec występu złożyły przyrzeczenie, iż będą: ,,Prawdziwymi Przyjaciółmi Przyrody” tj.: będą pamiętać o tym, że należy chronić zwierzęta i rośliny, nie zaśmiecać ziemi, w lesie zachowywać spokój i ciszę,  w domu i przedszkolu  zajmować się pielęgnacją kwiatów,  regularnie dokarmiać ptaki i zwierzęta, segregować odpady jednocześnie  zachęcając do tego rodziców, oszczędzać wodę i papier, obserwować i poznawać przyrodę. Po złożeniu przyrzeczenia całe przedszkole wspólnie udało się na ,,Sprzątanie świata” gdzie dzieci mogły przekonać się m. in. jak ważne jest wyrzucanie śmieci do kosza.