Dzień sportu

DZIEŃ SPORTU DLA PRZEDSZKOLAKÓW
Dnia 04.06.2018r. już  po raz ósmy został  zorganizowany dla przedszkolaków ,,Dzień dziecka- dzień sportu" na hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Przytyku. Jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc nauczycieli wychowania fizycznego, którzy pomogli przeprowadzić zawody sportowe. Głównym celem tego spotkania było zintegrowanie wszystkich grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, propagowanie bezpiecznych zabaw ruchowych, zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej, ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Konkurencje sportowe odbywały się   w trzech grupach w których były dzieci z każdej grupy (3-6 latki). Trzeba przyznać, że każde dziecko z przejęciem i wielkim zaangażowaniem brało udział w przygotowanych konkurencjach tj.: slalom z piłką między pachołkami, przejście pod płotkami, bieg z przeszkodami. Każde wykonane przez dziecko ćwiczenie budziło w dzieciach ogromna radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Dodatkową atrakcją dla dzieci było malowanie dzieciom buzi przez dzieci z wolontariatu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Przytyku i młodzież z grupy Caritas przy Publicznym Gimnazjum w Przytyku. Każde dziecko otrzymało również balonika. Dzień pełen emocji zakończył się słodkim poczęstunkiem w sali.

Wszystkim zaangażowanym w to sportowe wydarzenie serdecznie dziękujemy i już nie możemy doczekać się tej sportowej imprezy za rok!

05.06.2018