DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada wszystkie dzieci świętują  Dzień Pluszowego Misia. Po raz  pierwszy uroczyście obchodzono ten dzień  w 2002 roku, kiedy to pluszowy miś celebrował swoje setne urodziny. Od pierwszych chwil pojawienia się zabawka podbiła serca wszystkich dzieci i zyskała ogromną popularność. Kojarzyła się z czymś dobrym, miłym, ciepłym, kochanym , czymś do przytulania. I tak jest do dnia dzisiejszego.
     Nasze przedszkolaki dzisiaj przyniosły swoje ukochane misie, aby uczcić ich święto. W każdej grupie odbywały się zabawy ruchowe i tańce z misiem. Dzieci malowały portrety swoich ukochanych misiaczków. Miały też możliwość oglądania prezentacji multimedialnych i bajek edukacyjnych na temat Dnia Pluszowego Misia. Rozwiązywaliśmy zagadki słowne i obrazkowe o misiowych bohaterach bajek. Dzisiejszy dzień był  jak miś-cieplutki, miły, kochany.

26.11.2021