Podsumowanie akcji ,,Góra grosza"

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Pod tym hasłem dzieci z Publicznego Przedszkola w Przytyku włączyli się  już po raz 8 w akcję ,,Góra Grosza”. Zbieramy pieniążki dla dzieci, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami a są podopiecznymi domu dziecka. Dla nich zbieramy Górę Grosza! Przekazane przez Nas monety to realna pomoc dla bardzo wielu dzieci. Dla niektórych to wsparcie materialne, dla tych z zaległościami w nauce- korepetycje. Dla innych- możliwość rozwijania talentu lub też dofinansowanie wychowanków na progu samodzielności jak również zakup pomocy dydaktycznych a nawet ubrań. Dla całych rodzin możliwość otrzymania wsparcia w Ośrodkach Specjalistycznych ,,Port”. Dzięki Nam działalność Towarzystwa Nasz Dom jest możliwa! To, że zmieniany jest los dzieci i rodzin to również Nasza zasługa! Cieszymy się , że jesteśmy razem. Za tak aktywne włączenie się w akcje ,, Góry Grosza” na przełomie 8 lat,  kiedy Pani Ewelina Markowska Ślufarnik w roku 2016 zainicjowała zbiórkę monet w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Góra Grosza’. W roku szkolnym 2019/2020r.  w  XX edycji  nasze Publiczne Przedszkole w Przytyku zdobyło zaszczytne II miejsce placówek oświatowych w Polsce, które zebrały największą sumę kilogramów monet  i pieniążków w przeliczeniu na jedno dziecko.  Kochani jest to nasz wspólny sukces za który z całego serca Wam dziękujemy, bez Was by się to nieudało!

W tym roku szkolnym udało się Nam zebrać kwotę 1428zł,=118.kg., za co  bardzo dziękujemy! Jeden grosz-który daję Nam wielką moc!!!

Koordynator akcji Ewelina Markowska-Ślufarnik