Dzień Bibliotekarza

Dnia 12.05.2021r. mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu Panią dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Przytyku Panią Ilonę Drabik oraz kierownika biblioteki Pana Mirosława Krzyszewkiego. Spotkanie zostało zorganizowane przez Panią Kingę Janowską w związku z obchodzonym w naszej placówce ,,Dniem Bibliotekarza”.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza, rozbudzanie zainteresowań książkami, przedstawienie i przybliżenie dzieciom procesu powstawania książki poprzez zaprezentowaną przez panią Ilonę Drabik prezentacji multimedialnej pt.,, Jak powstaje książka” oraz czytanie przez Pana Mirosława Krzyszewskiego opowiadania pt,,Kruk i wilk”. Po przeczytaniu Pan Mirosław zadał dzieciom kilka pytań dotyczących przeczytanej treści literackiej na które dzieci wypowiadały się swobodnie i udzielały chętnie odpowiedzi . Na spotkaniu nie zabrakło też zabaw i konkursów dla przedszkolaków zorganizowanych przez Panią Kingę Janowską takich jak np. ,,Tajemnicza książka”-  zadaniem dzieci było położenie wybranej książki na głowie, staranie się, żeby nam nie spadła, spacerując z książką, obracając się , kucając, chodzić bokiem, czy też zatańczyć. Na koniec spotkania każda z siedmiu grup dostała puzzle przedstawiające ulubione bajki dla dzieci, zadaniem każdej z nich było ułożenie ich w jak najkrótszym czasie. Podczas spotkania panowała bardzo miła, życzliwa i wesoła atmosfera, dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach, udzielały odpowiedzi na zadawane pytania, zagadki zadawane przez Pana Mirosława i Panią Kingę.

14.05.2021