Zabawy z bańkami

BAŃKI MYDLANE

Jestem pewna, że każdy z Was uwielbia bańki mydlane. Przedszkolaki z grupy Biedronki lubią eksperymentować i bawić się, dzisiaj dowiedziały się jak powstają bańki mydlane. Nie potrzebny jest żaden  przyrząd do puszczania baniek w domu czy w przedszkolu, wystarczy kubek, woda, płyn do naczyń i słomka. Dziś dzieci  zapoznały się z zasadą powstawania baniek mydlanych i  z pomocą pani Karoliny Witkowskiej przygotowały płyn do baniek. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem robiły bańki prześcigając się komu uda się zrobić większą, robiły także bańkę w bańce, czy wrzucały pieniążki do baniek lub wkładały palce w bańki – a te o dziwo nie pękały ???? Powstawały także piękne kwiatki i  inne kształty. Na koniec zrobiliśmy lawę z baniek - wylewała się ona wszędzie, ale warto było trochę "nabałaganić" by móc zobaczyć tę radość dzieci.

19.11.2020