Wystawa LEGO

WYSTAWA LEGO

Pod koniec lutego dzieci 5 i 6 letnie z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową na Stadion Narodowy aby obejrzeć wystawę klocków Lego. Aż tylu klocków w jednym miejscu chyba jeszcze nikt nie widział. Zobaczyliśmy nie tylko niesamowitą architekturę zabytkową oraz współczesną, ale  również sławne postacie ze świata sportu, nauki i muzyki wykonane z klocków. Bliźniacze wieże World Trade Center wykonane z ponad 26000 klocków o wysokości niemal 7 metrów czy Plac Świętego Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą o długości aż 5 metrów, do którego wykonania potrzebne było aż pół miliona kolorowych klocków! Ekspozycja była w 100% premierowa i żadna z ponad 120 makiet nie była dotychczas prezentowana. Rekordowej wielkości budowle zostały sprowadzone z całego świata. Oprócz budowli do podziwiania, organizator przygotował również Strefę Zabawy klockami, czyli FUN PARK z krainą Friends, wielkim miastem wprost z Lego City, przestrzenią dla najmłodszych oraz niezliczoną ilością atrakcji i inspiracji do tworzenia własnych budowli. Przedszkolaki w tej części wystawy spędziły najwięcej czasu. Dzieci tworzyły swoje budowle, mogły rozwinąć umiejętności konstruowania z klocków. Wycieczka była  świetną okazją do rozwijania zainteresowań oraz wyobraźni dzieci.

26.02.2020