Wycieczka do Oceaniki

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

Jak co roku, dn. 8 czerwca 2018r. przedszkolaki wybrały się na całodniową wycieczkę autokarową. Tym razem pojechały do kompleksu Świętokrzyska Polana, który znajduje się w miejscowości Chrusty koło Zagnańska. Zwiedzaliśmy Oceanarium, w którym zgromadzono zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata i podzielono według miejsca ich występowania. Mogliśmy tam zobaczyć wiele gatunków ryb  oraz ciekawą wystawę „Potwory z głębin”. Przedstawiono na niej makiety ryb, które w naturze są prawie niemożliwe do obserwowanie ze względu na duże głębokości na jakich występują. Zwierzęta te zadziwiają swoimi kształtami i sposobami przystosowania się do trudnych warunków środowiskowych.  Kolejnym punktem naszego zwiedzania był Park Miniatur Świętokrzyskich. Były tam kopie zamków, zabytków sakralnych, zabytków technicznych czyli 20 obiektów regionu w skali 1:20. Przedstawiają stan idealny budowli, z czasów ich największej świetności. Rozmieszczone są bardzo pomysłowo, bo na obszarze przypominającym kształtem województwo świętokrzyskie i dokładnie w tych miejscach, w których znajdują się w rzeczywistym stanie. Park Miniatur  to doskonała okazja, aby lepiej poznać województwo świętokrzyskie. Największą radość  naszym przedszkolakom sprawił Park Rozrywki, gdzie dzieci pływały małymi łódeczkami, skakały na eurobungee, korzystały z dmuchanych atrakcji, które utrzymane są w charakterze podwodnego świata.  W parku linowym dzieci pokonywały dolną trasę  pełną lin, drabinek, krętych korytarzy. Trasa ta została specjalnie zaprojektowana dla dzieci najmłodszych już od 4 roku życia. Obok parku linowego w brzozowym lasku, oglądaliśmy  puszyste króliki, małe świnki wietnamskie, owce miniaturki i dostojne pawie. Pogoda tego dnia dopisała, humory przedszkolakom również dopisywały, więc wycieczka się udała. Kolejna dopiero za rok, z czego dzieci nie były zadowolone, ponieważ bardzo licznie i chętnie uczestniczą w wycieczkach.