Wizyta w fabryce bombek

FABRYKA BOMBEK

Grupa Smerfy wybrała się w dniu 28 listopada do Fabryki Bombek Damix w Radomiu. Jest to niewielka rodzinna firma zajmująca się rękodziełem. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie oraz poznanie etapów  powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu,  jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.  Ciekawość dzieci wzbudziła sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał różne kształty bombek. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie.  W „lakierni” podpatrywaliśmy jak kulki nabierają pięknych barw, a w dziale „dekoracja” przyjrzeliśmy się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, które nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła! Dzieciom najbardziej podobały się bombki w kształcie samochodu straży pożarnej.  Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem.