Wielkanoc w przedszkolu

WIELKANOC W PRZEDSZKOLU

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać kolejnym pokoleniom. Również w naszym przedszkolu, tuż przed Wielkanocą, 27 marca we wtorek, odbyło się spotkanie wielkanocne, na którym zgromadziły się dzieci oraz pracownicy przedszkola. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych, przez Panią Renatę Markowską,przedszkolaki z grupy „Żabki” wprowadziły zebranych w świąteczny nastój, prezentując część artystyczną. Na scenę jako pierwszy wkroczył bocian z radosnym powitaniem. Zaraz po nim wiosenne ptaki, z pomocą pozostałych dzieci, przywołały słoneczko i wiosnę, które zbudziły ze snu wierzbowe kotki, pomogły wykluć się kurczaczkom, a także wyciągnęły z trawy śpiące zajączki. Występom dzieci towarzyszył radosny śpiew, taniec, jak również, ku radości dzieci, polewanie wodą. Zajączek wielkanocny rozdał dzieciom słodkie upominki, które trafiły do nas dzięki życzliwości rodziców. Na zakończenie Pani Dyrektor Aneta Szczepanik, złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zgodnie z tradycją zebrani podzielili się jajeczkiem wielkanocnym.

28.03.2018