Teatrzyk "Krasnal Jacuś"

TEATRZYK "KRASNAL JACUŚ"

Dnia 16 XI  odwiedził nasze przedszkole Teatrzyk Smyk z Białegostoku.  Bajka pt . ,,Krasnal Jacuś", którą przygotowali aktorzy poruszała temat zdrowego odżywiania. Krasnal Jacuś bardzo lubił jeść słodycze i dlatego miał duży brzuch, który często go bolał, nie chciał się bawić, nie umiał się gimnastykować i w ogóle nie miał siły. Z pomocą przyszła do niego leśna wróżka, która użyła  podstępu, aby pokazać Jackowi, że musi zmienić swoje nawyki żywieniowe i tryb życia. Razem z dziećmi powiedziała co powinien jeść i nauczyła go  tańca, dzięki któremu krasnal schudnie i będzie miał więcej siły. Jacek został przekonany o tym , że warto się ruszać, zdrowo odżywiać, żeby mieć dobrą formę w każdej sytuacji. Teatrzyk bardzo rozbawił naszych przedszkolaków. Dzieci były zachwycone. Bajka nauczyła dzieci w jaki sposób dbać o zdrowie, co jeść, aby prawidłowo się odżywiać,a także jak łatwo i przyjemnie wykonywać ćwiczenia gimnastyczne. Z uśmiechami na twarzach dzieci wróciły do swoich sal.

18.11.2017