Teatrzyk

CO W TRAWIE PISZCZY?
Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8 -15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Nasze przedszkolaki miały możliwość obejrzenia przedstawienia pt: "Co w trawie piszczy?" w wykonaniu aktorów teatru Edu-Artis z Krakowa. Teatrzyk został zaproszony do naszego przedszkola przez Dyrektora Publicznej Biblioteki w Przytyku - Pana Mirosława Krzyszewskiego. Treść przedstawienia zachęcała dzieci do odwiedzenia biblioteki, w której jest dużo książek z bajkami. Bohaterowie - Maja i Gucio, chcieli założyć bibliotekę, lecz przeszkodziła im w tym pajęczyca Tekla, wykradając im bajki.  Przedstawienie zachęcało dzieci do czytania książek z bajkami. Mamy nadzieję, że  dzieci razem z rodzicami wybiorą się do pobliskiej biblioteki, aby wybrać ciekawe książeczki dla dzieci.