Sprzątanie świata

DBAMY O ŚRODOWISKO

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA. Wzorem lat poprzednich i w tym roku włączyliśmy się w tę akcję. Sprzątanie było poprzedzone pogadanką na temat akcji oraz konieczności ochrony środowiska.  Dnia 21 września  nasze przedszkolaki wyposażone w rękawice i worki wyszły poza teren przedszkola i w piękny, słoneczny dzień robiły porządki.  Przeszliśmy osiedle domków jednorodzinnych oraz posprzątaliśmy teren w pobliżu cmentarza oraz oczywiście teren przedszkolny. Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się  w noszeniu worków i zbieraniu odpadków. Mieszkańcy dbają o swoje posesje, śmieci niestety nie brakuje. Wyrzucają je przypadkowi przechodnie. Po akcji przedszkolaki zapytane, jakich odpadów było najwięcej, odpowiedziały, że puszek i butelek. Celem tej akcji jest ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania środowiska, wyjaśnienie konieczności  segregowania śmieci . Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują ekologicznymi nawykami w przyszłości.

25.09.2018