Spotkanie z Policjantem

POLICJANCI W PRZEDSZKOLU
W naszym przedszkolu gościliśmy mł.asp. Marcina Markiewicza oraz mł.asp. Piotra  Wilewskiego .Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Panowie z posterunku w Przytyku przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym.  Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypomnieli  również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Zaprezentowali dzieciom grę multimedialną, w której to przedszkolaki mogły brać czynny udział i sprawdzić poziom swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Bardzo pouczające były scenki sytuacyjne przygotowane przez dzieci z grupy Pszczółki,w których to wierszem i piosenką utrwaliły zasady bezpieczeństwa. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty. Spotkanie z panami policjantami przygotowała pani Anna Kowalczyk.

25.02.2019