Spotkanie z leśnikiem

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM
Dnia 26 października nasze przedszkole odwiedził pan leśniczy z pobliskiego oddziału nadleśnictwa w Oblesie. Opowiadał dzieciom o lesie i jego mieszkańcach. Przedszkolaki poznały nazwy drzew iglastych, dowiedziały się jak wyglądają ich gałązki i szyszki. Najwięcej emocji wzbudziły historie o zwierzętach zamieszkujących las w Oblesie.Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających..
Podczas spotkania pan leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków drzew i grzybów. W trakcie spotkania dzieci z grupy Pszczółek  przedstawiły krótki program artystyczny, który bardzo spodobał się naszemu gościowi. Nasz gość zaprosił nas na wizytę do lasu wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia.

28.10.2017