DZISIAJ W BETLEJEM

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Wigilia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego tradycją naszego przedszkola jest przygotowanie i wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek czyli widowiska o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek w naszym przedszkolu trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. W tym roku pod okiem swoich pań w rolę aktorów wcieliły się przedszkolaki z grupy Motylki i Biedronki, które wprowadziły całą społeczność przedszkolną w  świąteczny i magiczny czas. Jasełka obejrzały wszystkie przedszkolaki. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja stołówki oraz stajenka z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Mali aktorzy z wielkim przejęciem zamienili się w najświętszą rodzinę, anioły, gwiazdki, pasterzy, owieczki i królów. Wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne a nawet taneczne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie. Pomimo epidemii o której trudno zapomnieć radosna i ciepła atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim zgromadzonym. Na koniec pani dyrektor podziękowała pani Ewelinie Wziątek i pani Karolinie Witkowskiej za występ i złożyła wszystkim życzenia. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami. Wszystkim naszym dzieciom i Rodzicom życzymy rodzinnych, spokojnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia!

21.12.2020