Spotkanie jasełkowe

SPOTKANIE JASEŁKOWE W NASZYM PRZEDSZKOLU

W piątek 22 grudnia w Publicznym Przedszkolu w Przytyku zapanował prawdziwie świąteczny nastrój. Tradycyjnie jak co roku na kilka dni przed Bożym Narodzeniem odbyło się jasełkowe spotkanie, które zgromadziło dzieci, pracowników przedszkola oraz zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęły Pani Ewelina Wziątek i Pani Anna Kowalczyk – organizatorki całej uroczystości – witając gości przypomniały wszystkim o wyjątkowym charakterze zbliżających się świąt. Po krótkim wstępie nadszedł czas aby przedszkolaki z grupy „Pszczółki” i „Misie” przedstawiły Jasełka w których Aniołki, Pastuszkowie, Królowie ale również postaci ze znanych  bajek przybyli do Betlejem, by złożyć na ręce Marii i Józefa swoje dary dla Dzieciątka. Młodzi artyści wspaniale zagrali swoje role i wraz z zebranymi zaśpiewali znane kolędy. W dalszej kolejności przyszedł czas na odczytanie przez Księdza Proboszcza fragmentu z Pisma Świętego dotyczącego narodzenia Pana Jezusa oraz życzenia i połamanie się opłatkiem. O dzieciach z przedszkola nie zapomniała nasza Pani Dyrektor – Aneta Szczepanik, która złożyła wszystkim życzenia świąteczno noworoczne.

27.12.2017