Rekord dla Niepodległej

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 11 listopada w Polsce obchodzone jest Święto Niepodległości. W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym doniosłym wydarzeniem rok szkolny 2018/2019 Minister Edukacji Narodowej ogłosiła „Rokiem Niepodległej” jako kontynuację roku szkolnego 2017/2018 – „Roku dla Niepodległej”.   W naszym przedszkolu podjęto wiele inicjatyw w ramach obchodów tego ważnego dla kraju święta. W najstarszej grupie dzieci 6 - letnich realizowany jest program patriotyczny ,, Jestem Polakiem", w salach jak również na korytarzu pojawiły się okolicznościowe dekoracje.  Dzieci brały udział w konkursie plastycznym organizowanym przez przedszkole w Sławnie na temat ,,Symbole narodowe w oczach dziecka". Prac wpłynęło wiele,  a na konkurs zostały wysłane zgodnie z regulaminem tylko 4, z pozostałych urządzono wystawę, która znajduje się w holu przedszkola. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały flagę Polski. Dnia 9 listopada o godz. 11.11 wszystkie dzieci z przedszkola wraz w wychowawcami wzięły udział  w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” czyli bicie rekordu w największej liczbie dzieci śpiewających 4 zwrotki hymnu w jednym czasie. Po odśpiewaniu hymnu wszystkie przedszkolaki wyszły na plac przedszkolny, gdzie został zasadzony ,,Dąb pamięci", który upamiętni 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.