Przedszkolaki w muzeum

MUZEUM GOMBROWICZA WE WSOLI

Dnia 5 lutego 2018r. przedszkolaki z naszego przedszkola odwiedziły Muzeum W. Gombrowicza we Wsoli, gdzie odbywały się warsztaty literackie przygotowane przez Wydawnictwo Zakamarki, które wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Podczas wizyty zaprezentowana została seria książek o 5 letnim chłopcu Albercie. Autorką tej serii jest szwedzka  pisarka  Gunilla  Bergstrom. Warsztaty miały na celu zachęcenie dzieci do poszukiwania książek o Albercie Alberstonie w księgarniach i bibliotekach. Dzieci miały możliwość obejrzenia ekspozycji muzealnej, dowiedziały się co to jest muzeum oraz w jakim celu gromadzi się eksponaty muzealne. Pani przewodnik pokazała dzieciom najciekawsze eksponaty.  Następnie chętne dzieci wykonały prace plastyczne, które będą zaprezentowane w muzeum podczas letniego pikniku rodzinnego.  Dla większości dzieci był to pierwszy pobyt w muzeum.