W krainie Lego

ŚWIAT KLOCKÓW LEGO

28 lutego 2018 dzieci z naszego przedszkola odwiedziły wystawę budowli z klocków Lego mieszczącą się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przedszkolaki mogły oglądać gwiazdy sportu naturalnej wielkości wykonane w całości z klocków lego - najwięcej emocji wzbudziła postać Roberta Lewandowskiego, postacie ze świata kultury, sztuki, historii oraz przepiękne budowle architektury zabytkowej oraz współczesnej. Jeden z sektorów wystawy poświęcony był ciału ludzkiemu, można było zobaczyć jak zbudowany jest szkielet ludzki, serce czy układ oddechowy. Następnie zaskakiwała aleja superbohaterów, gdzie chłopcy przystawali wpatrzeni w figury Supermana, Ironmana czy Batmana obok swojego pojazdu Batmobilu. Kolejna sala witała odwiedzających widokiem statków kosmicznych i postaci z Gwiezdnych Wojen. Dalej poprzez strefę kultowych bajek takich jak Smerfy czy Kraina Lodu, przechodziło się do eksponatów znanych z różnych serii klocków lego np. ninjago, friends, nexo knight. Ostatnim elementem wystawy była możliwość zabawy klockami na wydzielonej w tym celu przestrzeni. Powstały tam piękne prace naszych pociech. Cała wystawa mieści się na powierzchni 3000 m 2, a do jej budowli zużyto ponad 10 milionów klocków.

01.03.2018