Planetarium

WIZYTA W PLANETARIUM

Przez  dwa  dni  17 i 18 kwietnia,  w naszym przedszkolu gościło ,,Mobilne Planetarium’’- Halo Wiedza. Przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia  w zajęciach z astronomii, przebywając w namiocie sferycznym o kształcie kuli, dającym wrażenie przestrzeni kosmicznej. Po wstępnej pogadance na temat tajemnic kosmosu, sił grawitacji prowadzący zaprosili dzieci do niezwykłego namiotu i zabrali ich w podróż do najdalszych zakątków wszechświata. Dzięki specjalnemu projektorowi, wyświetlany obraz dał efekt pełnej przestrzeni, czyli możliwość oglądania obrazu dookoła siebie. Leżąc w namiocie, obejrzeliśmy pokaz multimedialny, poznaliśmy przygody Niedźwiedzia polarnego oraz Pingwina, którzy zabrali nas w kosmiczną podróż po biegunach: północnym i południowym. Przedszkolaki z namiotu wychodziły zadowolone, pełne niezwykłych - kosmicznych przeżyć.