Pieczemy szarlotkę

NASZA SZARLOTKA

Trzeci tydzień października w grupie „Motylków” miał smak warzyw i owoców. Dzieci poznawały najpopularniejsze warzywa, drzewa i krzewy owocowe a wraz z nimi owoce krajowe i zagraniczne. Bardzo chętnie wzbogacały również swój kącik przyrody. Oglądały, dotykały, delektowały się smakiem i aromatem owoców, liczyły, porównywały wielkość i kolor warzyw i owoców, badały z zewnątrz i wewnątrz, opisywały ich wygląd, a także pląsały, bawiły się przy muzyce, śpiewały piosenkę „Sałatka” i „Urodziny marchewki”. Bardzo przyjemną kontynuacją tych zajęć było przygotowanie pysznej szarlotki z jesiennych jabłuszek. Dzieci wraz z panią Eweliną Wziątek z ochotą przystąpiły do ścierania rumianych jabłek i przygotowały kruche ciasto. Pracy było dużo i wszystkie przedszkolaki miały jakieś ważne zadania do wykonania. Ale warto się było pomęczyć, po piękny zapach pieczonego ciasta oraz rozpływający się w ustach smakołyk zrekompensował wszystkie trudy! Ciasto wyszło wspaniałe! Pyszna, tradycyjna szarlotka, jaką możemy spotkać u wielu mam lub babć. A dla wszystkich łasuchów, małych i dużych podajemy przepis:

„Szarlotka –pychotka”

• 2-2,5 szkl. mąki pszennej
  • 2 jajka
  • 1 margaryna
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 2 łyżki cukru
  • 2 łyżeczki cukru waniliowego
  • no i oczywiście – jabłka

A o sposób wykonania zapytajcie dzieci, bo one już potrafią...

SMACZNEGO

21.10.2020