Pasowanie na Przedszkolaka

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola jak co roku do naszej społeczności przyjmujemy nowych przedszkolaków dlatego 31 października w Publicznym Przedszkolu w Przytyku odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka", które przygotowały pani Ewelina Wziątek, Anna Kowalczyk i Renata Markowska. To pierwsza tak wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Dzieci niecierpliwie oczekiwały na tę ważną dla nich chwilę. Uroczystości rozpoczęły się od części artystycznej gdzie przedszkolaki zaprezentowały to, czego przez wiele tygodni uczyły się w przedszkolu. Był to dla nich ogromny ale miły wysiłek, z jednej strony trwał ciągle proces adaptacyjny a z drugiej musiały się skupić na próbach. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Złożyły uroczystą przysięgę po czym Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała „Aktu pasowania". Po pasowaniu głos zabrała  Pani Anna Rogulska skarbnik Gminy Przytyk  życząc przedszkolakom samych sukcesów i  wręczając dla każdej grupy kosz słodyczy. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków oraz dyplomów. Po części oficjalnej nadszedł również czas na niespodziankę| przygotowaną przez nauczycieli i pracowników przedszkola, którzy zmienili się w prawdziwych artystów. W tym roku zaskoczyli oni swoją widownię przedstawieniem o Jasiu i Małgosi ale w wersji nieco zmienionej gdzie oprócz głównych bohaterów pojawiły się również czarownice i wilk. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie a same dzieci z uwagą śledziły przebieg całej opowiedzianej w sposób zabawny historii o przygodach dwójki dzieci. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

01.11.2019