Pasowanie na przedszkolaka

,,UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA
- 100LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚĆI"

Dnia 14.11.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się, bardzo ważna uroczystość w życiu każdego przedszkolaka a mianowicie ,,Pasowanie na przedszkolaka”. Powagę uroczystości dodawał fakt iż połączona  ona była z obchodami Stulecia Odzyskania Niepodległości.     Panie wychowawczynie z grupy : ,,Misie”, ,,Żabki”, ,,Motylki” i ,,Biedronki”  przygotowały wraz z  dziećmi  część artystyczną w której to dzieci recytowały  patriotyczne   wierszyki pt: ,,Barwy ojczyste”, ,,Polska”, ,,11 listopada”, ,,Katechizm polskiego dziecka”, zaśpiewały piosenkę pt. ,,Polska to piękny kraj”,  jak również zaprezentowały się śpiewając piosenki z pokazywaniem z repertuaru dziecięcego. Był to dla dzieci pierwszy występ przed publicznością, po której złożyli przysięgę min.,: aby być dobrymi przedszkolakami, nie grymasić i nie szlochać swoje panie zawsze kochać!. Wspierając swoje dziecko, rodzice również złożyli przysięgę, że będą mocno kochać swoje dzieci i angażować się w życie przedszkolne.  Po akcie ślubowania  Pani Dyrektor pasowała każde dziecko ,,Czarodziejskim ołówkiem” na prawdziwego przedszkolaka. Po pasowaniu głos zabrała  Pani Magdalena Kowalczyk zastępca Wójta Gminy Przytyk  życząc przedszkolakom samych sukcesów i  wręczając dla każdej grupy kosz słodyczy. Na zakończenie uroczystości wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski.