Olimpiada matematyczna

OLIMPIADA MATEMATYCZNA

29 listopada w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza Olimpiada Matematyczna. Wzięły w niej udział przedstawiciele wszystkich grup. Każda z drużyn liczyła po trzech zawodników. Dzieci miały do rozwiązania 6 zadań związanych z figurami geometrycznymi, orientacją w przestrzeni płaskiej, porównywaniem wielkości, liczeniem, pomiarem długości. Zadania były zróżnicowane pod względem stopnia trudności ze względu na wiek uczestników: poziom dla dzieci młodszych oraz starszych. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym poziomem wiedzy oraz umiejętnościami współpracy. Jednak na podium mogły znaleźć się tylko trzy drużyny- pierwsze miejsce zdobyły ,,Krasnoludki’’, drugie ,,Smerfy’’, trzecie ,,Motylki’’. Grupy otrzymały  w nagrodę puchary obfitości , natomiast wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz złote odznaki. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwało jury w składzie pani dyrektor przedszkola Aneta Szczepanik oraz pani Alicja Kazimierska. Uroczystość przygotowały i poprowadziły panie Anna Kowalczyk i Kinga Janowska.