Odwiedzamy Bibliotekę

MALI CZYTELNICY

Dnia 16. 10.2017r. dzieci z grupy ,,Słoneczka" wraz z Panią Eweliną wybrały sie na wycieczkę do Gminnej Publicznej Biblioteki w Przytyku. Celem wizyty było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci .Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem w tym magicznym miejscu pełnym bajkowych opowieści  słuchały  Pana dyrektora biblioteki, który opowiedział dzieciom  o pracy bibliotekarza, jak powstaje książka, jakie książki znajdują się na półkach, oraz dowiedziały się w jaki sposób można  wypożyczać książki. Przedszkolaki miały możliwość rozwiązywania zagadek o postaciach bajkowych,  jak również wysłuchania bajki pt. ,,Franklin i książka z biblioteki", z której dowiedziały się, jak należy dbać o książki. Na zakończenie założyliśmy kartę w bibliotece  i wypożyczyliśmy książki. Dzieci obiecały, że częściej będą odwiedzać bibliotekę wraz z rodzicami.
Spotkanie odbyło  się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

17.10.2017