Naukobus

PRZEDSZKOLAKI EKSPERYMENTUJĄ

W dniu 24 kwietnia wszystkie 6-latki z naszego przedszkola aktywnie uczestniczyły w wystawie EKSPERYMENTUJ, dzięki temu, że  w Przytyku stacjonował NAUKOBUS. Projekt realizowany jest w ramach programu ,,Nauka dla Ciebie", przygotowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi  w dzieciach zaciekawienie nauką oraz daje radość. Na mobilnej wystawie dzieci mogły zobaczyć i dotknąć 16 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w praktyczny sposób poznawały tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki. Rozwiązywanie zadań i przeprowadzanie eksperymentów sprawiło wszystkim odwiedzającym ogromną frajdę. NAUKOBUS cieszył się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród przedszkolaków. Wystawę odwiedziły również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przytyku, rodzice oraz chętni mieszkańcy naszej gminy.