,,Siedzę cichuteńko, patrzę na okienko,
poruszyły się zasłonki!
Chyba już go widzę! Chyba już go słyszę,
zabrzęczały jego sanek dzwonki!
Dzyń, dzyń, dzyń – Mikołaju Święty!
Dzyń, dzyń, dzyń – przynieś nam prezenty!”

/sł. Maria Tomaszewska/

6 grudnia to szczególna data w niejednym kalendarzu, gdyż na całym świecie odwiedza dzieci św. Mikołaj. Mikołajki w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie grupy. Od kilku dni słychać było w korytarzach przedszkolnych wesoły śpiew wychowanków przy dźwięcznych nutach radosnych piosenek. Oczekiwany wyjątkowy gość zawitał do Nas dnia 8 grudnia 2021r. podczas przygotowanej przez grupę Smerfy inscenizacji pod opieką p. Martyny i p. Kingi pt. „Smerfne marzenia o śniegu”, w  której to Smerfy miały problem jak dotrze do nich Mikołaj i co zrobić, aby spadł śnieg i oczywiście jak to w bajkach, wszystko dobrze się skończyło.  Pani Dyrektor Ewelina Markowska - Ślufarnik przywitała wszystkich zebranych. Po czym dzieci wcieliły się w rolę Ważniaka, Łasucha, Papy Smerfa, Ciamajdy, Malarza, Cykorka, Zgrywusa, Śpiocha, Smerfetki, Harmoniusza, Śmiałka, Gargamela przybyła również pani Zima oraz jej śnieżynki. Dzieci pięknie odegrały rolę, powitały Mikołaja mleczkiem i ciasteczkiem, recytowały wiersze, zaśpiewały oraz zatańczyły dla Niego. Mikołaj osobiście wręczał wszystkim dzieciaczkom prezenty oraz pozował do fotografii.Wizyta Mikołaja minęła w miłej atmosferze i wzbudziła mnóstwo pozytywnych emocji, które z całą pewnością pozostaną na długo w pamięci wszystkich dzieci.

Dziękujemy Radzie Rodziców za poświęcony czas na przygotowanie paczek oraz OSP w Przytyku za współpracę i dowiezienie Mikołaja na czas.

Mikołaju nie zapomnij o nas i do zobaczenia już za rok.

08.12.2021