Konkurs wychowania komunikacyjnego w Zakrzewie

"PRZEDSZKOLAK ZNA PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO I CZUJE SIĘ BEZPIECZNY NA DRODZE"

W dniu 27 marca 2019r. w Przedszkolu Samorządowym w Zakrzewie zorganizowano XI Powiatowy Konkurs z Wychowania Komunikacyjnego dla najmłodszych pt. „Przedszkolak zna przepisy ruchu drogowego i czuje się bezpieczny na drodze”. W rywalizacji brało udział 13 trzyosobowych zespołów reprezentujących różne przedszkola. Nasze przedszkole reprezentowała trzyosobowa drużyna z grupy Smerfy.  Dzieci rywalizowały w siedmiu konkurencjach. Ich wiedza musiała objąć znajomość znaków drogowych, numerów alarmowych, sygnalizacji świetlnej, bezpiecznego poruszania się po drodze, kontaktów z nieznajomymi, obcymi zwierzętami,  prawidłowego zachowania  w środkach komunikacji. Nasza drużyna zaprezentowała wysoki poziom wiedzy, ale niestety nie udało się zająć miejsca na podium.  Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy naszym przedszkolakom.

27.03.2019