Konkurs recytatorski

„Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz” - Jan Kochanowski.

Dnia 20.05.2021r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski dla grup starszych pt. „Zdrowym być” zorganizowany przez panią Emilkę i panią Martynę. W konkursie wzięło udział 12 uczestników reprezentujących grupy: smerfy, słoneczka, krasnale, motylki i biedronki. Głównymi celami konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej o tematyce zdrowotnej, rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego dzieci w wieku przedszkolnym oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Prezentacje wierszy poprzedziło rozwiązanie krzyżówki, której hasłem był temat konkursu. Dzieci miały okazje wypowiedzieć się czym dla nich jest zdrowie. Podczas występów na scenie – dzieci wspaniale zaprezentowały się w znanych i mniej znanych wierszach promujących zdrowy styl życia. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: przewodnicząca Pani dyrektor Aneta Szczepanik, Pani Kinga Janowska oraz Pani Ewelina Markowska - Ślufarnik.

W przerwie zaplanowanej na obrady jury, grupa „ Misie” zaprezentowała wesołe pląsy przy muzyce. Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników konkursu.

• Miejsce I – Maria Szymańska grupa "Smerfy"

• Miejsce II – Pola Wilk grupa "Słoneczka"

• Miejsce III – Marianna Gołąbek grupa "Krasnale"

Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć a przede wszystkim dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników za odwagę i poświęcony czas na przygotowanie się do konkursu.

22.05.2021