Konkurs Recytatorski

IV KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 30 kwietnia 2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się IV edycja Konkursu Recytatorskiego pod hasłem PRZYGODA Z PRZYRODA. Do zaprezentowania swoich ulubionych wierszy o tematyce przyrodniczej zgłosiło się 14 uczestników z 5 przedszkoli. W barwnej scenografii  można było wysłuchać utwory znanych i mniej znanych twórców poezji dziecięcej. O wspaniałą atmosferę podczas całej imprezy zadbały prowadzące konkurs: pani Katarzyna Błaszczyk  i pani Ewelina Markowska - Ślufarnik. Wykonawców oceniało jury w składzie: Pan Mirosław Krzyszewski - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Przytyku,  Pani Elżbieta Gaj - logopeda pracujący w przedszkolu, Pani Małgorzata Mizerska - Kot - inspektor do spraw oświaty. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów. Przed jury było niezwykle trudne zadanie. W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, prowadzące zaprosiły  dzieci na słodki poczęstunek, następnie  przeprowadziły integracyjne zabawy ruchowe, dzieci rozwiązywały zagadki, krzyżówkę, quiz wykazując się znajomością wiedzy przyrodniczej. Każdy uczestnik za swój występ otrzymał nagrodę  oraz dyplom. Po długich obradach jury wyłoniło zwycięzców:  I miejsce Wrzos, II miejsce Przytyk, III miejsce Bielicha. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody pocieszenia, natomiast nauczyciele podziękowania dla przedszkola za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci.

30.04.2019