Konkurs recytatorski "Wiosna w poezji"

KONKURS RECYTATORSKI

Trzecia  edycja konkursu recytatorskiego pod nazwą Wiosna w poezji adresowanego do przedszkolaków,  to przedsięwzięcie, które odbyło się 27 kwietnia 2018 r. w Publicznym Przedszkolu w Przytyku.  Do zaprezentowania swoich ulubionych wierszy o tematyce „wiosennej” zgłosiło się 17 uczestników z 6 przedszkoli. W pięknej barwnej scenografii  można było usłyszeć utwory znanych i mniej znanych twórców poezji dziecięcej. O wspaniałą atmosferę podczas całej imprezy zadbały prowadzące konkurs: pani Katarzyna Błaszczyk  i pani Ewelina Markowska - Ślufarnik. Wykonawców oceniało jury w składzie: pan Mirosław Krzyszewski - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Przytyku,  pani Elżbieta Gaj - logopeda współpracujący z przedszkolem, pani Barbara Partyka - nauczyciel bibliotekarz z PSP w Przytyku, pani Małgorzata Mizerska - Kot - inspektor do spraw oświaty, pani Ewa Olszewska - sekretarz Komisji Edukacji , Kultury i Kultury Fizycznej – radna gminy Przytyk. Wszystkie występy były bardzo ciekawe oraz na wysokim poziomie. Dzieci znakomicie wczuwały się  w tekst.  Przed jury było niezwykle trudne zadanie. Po długich obradach, w czasie których dzieci mogły zjeść coś słodkiego, pobawić się przy muzyce - wyłoniono zwycięzców:  I miejsce Wrzos, II miejsce Wrzos, III miejsce Przytyk. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody pocieszenia, natomiast nauczyciele podziękowania dla przedszkola za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy. Dziękujemy za udział w konkursie.