Konkurs plastyczny ,,Radosna Wielkanoc"

KONKURS „RADOSNA WIELKANOC”

W dniu 29.03.2021 roku w Publicznym Przedszkolu w Przytyku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Radosna Wielkanoc”, w trzech kategoriach: kartka wielkanocna, stroik wielkanocny i zajączek wielkanocny. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania symboliką i tradycjami Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, krzewienie obyczajowości ludowej, rozwijanie pomysłowości i wyobraźni dziecięcej, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz promowanie aktywności twórczej dzieci. Jury konkursowe odnotowało 65 zgłoszeń prac konkursowych. Przy ocenie prac komisja kierowała się przede wszystkim interpretacją tematu, pomysłowością, wkładem pracy i estetyką wykonania. Wszystkie prace były piękne, kolorowe i niezwykle „radosne”. Mamy nadzieję, że pomimo trudności w zachowaniu tradycji wielkanocnych w tym trudnym dla nas okresie np. rodzinnego śniadania wielkanocnego czy święcenia wielkanocnych pokarmów wspólna praca ze swoimi dziećmi, choć na chwilę pozwoliła Państwu poczuć radość zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Po wnikliwej obserwacji udało się wyłonić zwycięzców. Zarówno zwycięzcom konkursu jak i wszystkim uczestnikom oraz rodzicom serdecznie gratulujemy.

WYNIKI:

STROIK WIELKANOCNY