Konkurs Logopedyczny

III KONKURS RECYTATORSKI- LOGOPEDYCZNY

W poniedziałek 06.05.2019r. w naszym przedszkolu odbył się III Konkurs Recytatorski- Logopedyczny pt. ,,Mówię ładnie i poprawnie". W konkursie udział brały dzieci  sześcioletnie z grup ,,Smerfy", ,,Biedronki", ,,Pszczółki", oraz dzieci pięcioletnie z grup ,,Słoneczka" i ,,Krasnoludki" po trzech reprezentantów uczęszczające na terapię logopedyczną. Celem konkursu było min. rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcenie do występów przed publicznością oraz propagowanie poprawnej wymowy. Dzieci zaprezentowały wierszyki przepełnione trudnymi głoskami- ćwiczonymi podczas zajęć logopedycznych.  Jury  w składzie: przewodnicząca  Dyrektor Publicznego Przedszkola Pani Aneta Szczepanik, Pani Katarzyna Błaszczyk wychowawca grupy Smerfy i Pani Kinga Janowska- nauczyciel. Panie przekonały się o poziomie trudności wierszyków gdyż  miały za zadanie przeczytać wierszyki logopedyczne. Występom dzieci towarzyszyło wiele emocji. Dzieci bardzo solidnie przygotowały się do konkursu a w ocenie występów brano pod uwagę dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie, poprawność artykulacyjną, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. W trakcie oczekiwania na werdykt dzieci brały udział w zabawach ruchowych ze śpiewem i pokazywaniem. Za wspaniałe przygotowanie i włożoną pracę wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i książeczki a laureaci I,II,i III miejsca dodatkowe nagrody.  Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości: Elżbieta Gaj-logopeda, Ewelina Markowska -Ślufarnik- neurologopeda.

06.05.2019