Konkurs komunikacyjny

Dzieci z grupy Słoneczka w miesiącu kwiecień brały udział w XII Powiatowym Konkursie z Wychowania Komunikacyjnego ,,Przedszkolak zna przepisy ruchu drogowego i czuje się bezpieczny na drodze" reprezentując Publiczne Przedszkole w Przytyku. Celem konkursu było: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego i kulturalnego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, eksponowanych odpowiedzialnych, bezpiecznych zachowań na drodze, bezpieczne zaangażowanie dzieci w realizację działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozbudzanie wrażliwości estetycznej dzieci. Dzieci miały do wykonania makietę przestrzenna na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak zawsze na dzieci z grupy Słoneczka można zawsze liczyć wraz z zaangażowanymi rodzicami w życie grupy, którzy w domu przygotowały potrzebne eksponaty do wykonania makiety min: pojazdy ruchu drogowego (samochody, tiry, autobusy, ciągniki), znaki, budynki (domy, szkoła, fabryka, bloki), by wspólnie z Panią Eweliną zbudować makietę miasta wg zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Była to wspaniało okazja, aby wzbogacić wiedzę dzieci  na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również właściwego zachowania podczas kontaktu z nieznajomym, atakującym zwierzęciem ,,pozycja na żółwia" czy numerów alarmowych. Wspólna praca  dała dzieciom wiele radości a makieta robiła ogromne wrażenie. Na wyniki konkursu musieliśmy czekać aż  do 10,06.2021r. Pani Dyrektor Aneta Szczepanik wraz z reprezentantką grupy Natalią Wojtunik pojechały do Przedszkola Samorządowego w Zakrzewie na ogłoszenie wyników. Dzieci w przedszkolu czekały z niecierpliwością na powrót Pani Dyrektor i Natalki. Po powrocie okazało się, że nasza makieta zajęła I miejsce wszystkie dzieci ogarnęła ogromna radość i duma. W nagrodę za tak wspaniałe zaangażowanie każde dziecko otrzymało zestaw odblaskowy i rowerek biegowy dla grupy. Nasze kochane Słoneczka są już dużymi przedszkolakami i z wielką radością przekazaliśmy główną nagrodę dla młodszych dzieci z grupy Pszczółki, które wraz z Panią Emilką były bardzo szczęśliwe. Była to kolejna lekcja empatii pod hasłem ,, Dobrze jest otrzymywać prezenty, ale jeszcze lepiej obdarowywać je innymi".  Jako wychowawca jestem bardzo, bardzo dumna z moich kochanych Słoneczek.

07.06.2021